Pomalé hrnce patří mezi skvělé pomocníky, kteří nám v kuchyni ušetří spoustu času a mnoho peněz. Přestože to zní tak trochu jako paradox – pomalý hrnec šetří čas… Ale vysvětlení je velice snadné, vaření v těchto hrncích se totiž obejde bez kuchařky, tudíž jí ten čas opravdu šetří.
Tato nová technologie vaření patří ke skvělým trendům přípravy pokrmů. Je vhodná pro každého, kdo chce začít jíst zdravě, chce zhubnout, a přitom se nepříliš omezovat v jídle. Navíc ještě ušetříte čas a spotřebu elektrické energie.
Tento skvělý vynález pochází z Ameriky, kde ho kuchařky používají již bezmála 40 let. V této době Amerikou zmítala energetická krize, a tak pomalý hrnec, který šetří elektrickou energii, mnohé nadchnul.
POMALÝ HRNEC
· Funguje na principu pomalého vaření. Příprava jídla trvá při teplotě 90°C podle potřeby 4 až 10 hodin.
· Suroviny stačí jen nakrájet, dát do hrnce, přikrýt, nastavit časovač, spustit a dál se o nic nezajímat. Po požadované délce vaření, kdy je pokrm hotový, se hrnec sám vypne a nadále udržuje jen teplotu, takže si jídlo můžete dát na talíř kdykoliv.
· Pro vaření v pomalém hrnci se nemusí do pokrmů přidávat tuk, sůl ani koření, proto je vaření dietní a šetrné. Pomalým vařením jídla získávají nové výraznější chutě.
· Jídlo se nepřipálí, jelikož hrnec nehřeje jen ode dna, ale zahřívá se celá nádoba rovnoměrně. Díky tomu je jídlo šťavnatější, chutnější a nerozvařené.
· Pomalé hrnce se dnes prodávají také s časovým spínačem, což ocení nejedna hospodyňka. V odnímatelné nádobě tohoto hrnce se dokonce dá vařit na přímém ohni, nebo ji dát do mikrovlnky či mrazáku.
· Hrnec můžete nechat běžet i přes noc, aniž byste měli obavy, že se přihodí nějaké neštěstí. Pomalý hrnec nezvyšuje teplotu kolem sebe ani teplotu pracovní linky. Topné těleso využívá nízkého napětí, proto nehrozí vznik požáru.
Co všechno se dá v pomalém hrnci uvařit?
· polévky
· omáčky
· dušenou zeleninu
· francouzské brambory
· masové rolády
· A mnoho dalšího. Fantazii se meze nekladou.