Barber shop
Na úvod se patří, abych vysvětlila, o co se vlastně jedná. Slovo barber je anglického významu, a pokud přeložíme toto sousloví to češtiny, získáme slovo holičství. Nicméně tak doslova to brát nemůžeme. Mezi holičstvím a těmito speciálními obchody najdeme podstatné rozdíly.
Pokud jste žena, do barber shopu vůbec nechoďte. Vlastně můžete, ale spíše jen jako doprovod vaší drahé polovičky či kamaráda. Dalo by se říct, že se jedná o takové luxusnější holičství pro pány, kde si během získávání sestřihu můžou muži vychutnat lahodnou kávu, občerstvení, zahrát na konzoli, kouřit vodní dýmku či si vychutnat i nějaký alkoholový nápoj.
Muži o sebe pečují odjakživa. Když se podíváme do minulosti, kde za své sestřihy arabští šejkové utráceli mnoho peněz, tak není divu, že jim ta služba za skvostný výsledek stála. Mužská holičství nejsou známá jen na Arabském poloostrově, postupem času se dostala i do Evropy, Asie, a dokonce i do Ameriky, kde už i Indiáni používali břitvy, aby dali nějaký sestřih svému plnovousu.
V těchto obchodech se tedy nejedná pouze o nový „haircut“ pro vaše vlasy, ale můžete si zaplatit i další nadstandardní služby, jako jsou oholení břitvou nebo zažehnutí vousků plamenem, řekněme, že z tohoto obchodu vyjdete jako nový člověk. Ne každý je schopen svěřit své bujné kadeře v podstatě cizímu člověku, a tak by bylo lepší si zjistit nějaké informace o službách a kvalitách, které obchod nabízí.
Navštívit tohoto „kadeřníka“ není problém. V podstatě v každém větším městě pár desítek obchodů bude. Vezmeme si jako příklad Prahu, kde se stačí projít po Václavském náměstí. Pokud toto uděláte, není možné, abyste obchod tohoto druhu minuli.
Co se týče ceny, tak se nebavíme o ničem levném, určitě záleží na tom, co si budete přát. Připravte si tedy peníze v řádech tisíců. Další věc je ta, že v těchto obchodech se vám budou věnovat skoro jen muži, v barber shopech vás těžko obslouží ženy.